Cs Go Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Cs Go Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

Counter-Strike: Global Offensive son zamanlarda oyun severlerin en sık oynamayı tercih ettiği bilgisayar oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Aslında çok eski bir serinin son halkalarından birisi olan CS:GO yılların sağladığı pek çok deneyim ile oyuncuların taleplerini karşılamayı büyük ölçüde başarıyor. Tozlu ve engebeli haritalar, ekip ruhu ve doğru ekonomik planın ön planda olduğu oyunda kendinizi adeta bir savaş alanında gibi hissedeceksiniz. Bu gerçekçilik ve rekabetin yüksek seviyede olması da oyunun en önemli özelliklerinden birisidir. 

Cs Go Senaryosu

Counter Strike: Global Offensive oyuncuların karşısına herhangi bir senaryo ile çıkmıyor. Oyun 5 farklı moddan meydana geliyor ve oyuncular bu modlardan herhangi birine girerek oynayabiliyor. Bu modlar sırasıyla; Rekabetçi (Classic Competitive), Basit Eğlence (Classic Casual), Silah Yarışı (Arms Race), Yıkım (Demolition), Ölüm Maçı (Death Match). Bu modların hepsi oyuncuyu farklı bir oyun mekanının ve kazanma stratejisinin içerisine sokuyor. Rekabetçi modda; maçlar 5v5 yapılır ve toplam 2 dakikalık 30 raunttan meydana gelir.             Oyundaki terörist ekip bomba kurmaya çalışırken, counter-teröristler bu bombayı kurdurtmamaya veya kurulduysa bu bombayı belirli bir süre içerisinde imha etmeye çalışırlar. Basit eğlence modunda ise amaç en kısa sürede en çok adamı öldürmektir. Silah yarışı modunda silah seçmek yasaktır. Rakiplerinizi öldürdükçe silahınız oyunun belirlediği bir şekilde değişir ve sonunda bıçak alırsınız. Bu bıçak ile son adamınızı öldürdüğünüzde oyunu kazanmış olursunuz. Yıkım modu ise silah yarışına benzer ancak öldüğünüzde hemen dirilmeniz mümkün değildir. Takımınızın kazanmasını veya kaybetmesini beklemek zorundasınız. Ölüm maçında ise oyun sonunda toplandığınız puanın en yüksek olmasını amaçlamalısınız. 

Cs Go Grafikler

CS:GO serinin diğer oyunlarına göre grafikler konusunda çok daha tatmin edici bir özellik taşıyor. Ancak başarılı bir oyuncu olabilmek için FPS bir hayli önem teşkil ediyor. Bu yüzden de pek çok oyuncu zaman zaman grafik ayarlarını düşürerek oyunu oynamayı tercih etmektedir. Bu sayede FPS değerleri yükselmekte ve oyundaki en küçük hareketler bile daha kısa süre içerisinde fark edilebilmektedir. Oyun ayrıca sık sık güncelleme ile karşılaşmaktadır. Bu güncellemeler zaman zaman grafikler üzerinde de oynamalar yapmakta ve oyun deneyimini daha güçlü kılmak için değişiklikler gerçekleştirilmektedir. 

Cs Go Oynanış

Oynanış açısından CS:GO birinci şahıs bir nişancı oyunudur. Yani oyunu adeta sizin gözünüzden görür gibi oynarsınız. Bu da bu tarz oyunlara gerçekçilik katan en önemli faktörlerden birisidir. Oyunun kontrol ayarları da oynanış açısından bir hayli kolaylaştırıcıdır. Alışagelmişin dışında bir kontrol ayarı bulunmamaktadır. Ayrıca  oyunda oyunculuk deneyimini geliştirmek için pek çok konsol komut ayarı bulunmaktadır. Bu komutlar oyun konsolu açılarak girilmekte ve bazı özellikleri aktifleştirmektedir. Örneğin haritanın daha geniş bir ölçeği taramasını sağlamak bu komutlar sayesinde mümkün hale gelmektedir. Önemli komutların listesine internet ortamında ulaşmak mümkündür. 

Cs Go Atmosfer

Oyunun atmosferi en etkileyici başlıklardan birisidir. Bir savaş oyununda en önemli özelliklerden birisi oyuncuların kendisini nasıl bir atmosferin içerisinde hissettiğidir. CS:GO'da tozlu, puslu ve duvarlarında savaşı hatırlatan pek çok yazı ile kendinizi mutlaka bir yerden sonra savaş içerisinde hissedeceksiniz. Bu yüzden de oyun severlerin CS:GO'nun atmosferini çok beğenmesi şaşırtıcı olmayacaktır. 

Cs Go Oyuncu Deneyimi

Oyuncu deneyimi açısından CS:GO bir hayli başarılı. Oyun boyunca hissedeceğiniz rekabet ortamı, gerçekçi karşılaşmalar ve silah deneyimleri ile benzer pek çok oyuna göre sizin için unutmaz bir tecrübe olacaktır. CS:GO oyuncuları genellikle hırs ve rekabet ortamı sayesinde oyunu oynamaya başladıktan sonra kendisini durduramamakta ve bu büyük eğlenceyi terk edememektedir.