Escape From Tarkov Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Escape From Tarkov Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

Escape from Tarkov,  Battlestate Games tarafından geliştirilen bir first-person shooter video oyunudur. Kapalı bir oyun cihazı ilk olarak 28 Aralık 2016'da kullanıcıya tanıtıldı.  Genişletilmiş alfa 28 Aralık 2016'da, oyunu önceden sipariş eden kullanıcıları seçmek için açıklandı. Oyun, Edge of Darkness sürümünün oyuncuların alfa derlemesine erişimini garanti ettiği dört ön düzey seviyeye sahiptir. Erişimi olan tüm oyuncular bir gizlilik sözleşmesi imzalamalıydı ve akış video akışı belirli oyuncularla sınırlıydı. 24 Mart 2017'de NDA kaldırılmıştır.              Kapalı beta, 28 Temmuz 2017'de başladı. Önceki alfa testi kullanıcıları hemen kullanıma sunuldu ve ilk ön günden sonra tüm ön siparişler, hafta boyunca dalgaların erişimine izin verdi.  Şu anda, oyun hala kapalı beta aşamasındadır, ancak oyun satın alındıktan sonra, oyuncu dalgalardan "Kapalı Beta Anında Erişim Garantisi" kazanır.

Escape From Tarkov Senaryosu

 Tarkov'dan kaçmak, Rusya'nın kuzey batı kurgusu olan Norvinsk bölgesinde Rusya ve Avrupa arasında bir geçiş kapısı olarak hizmet veren bir "Özel Ekonomik Bölge" etrafında yer almaktadır. Bununla birlikte, bu şüpheli niyetleri olan şirketlere karşı çıktı ve Tarkov şehri, Norvinsk bölgesindeki yozlaşmış şirketleri içeren büyük bir siyasi skandal haline geldi. Altı ay sonra, Rusya'nın birbirine bağımlılığı, Birleşmiş Milletler barış gücü ve iki özel askeri şirketi: Birleşik Güvenlik (USEC) ve BEAR'ı içeren silahlı bir çatışmaya dönüştü. Norvinsk bölgesinin sınırları kapalıydı ve yerel savaşın ortasında sıkışıp kalanlar dış dünyadan tecrit edildi. USEC, ihtilaf sırasında soruşturmaları engellemek için skandala karışan bozuk şirketlerden biri olan Terra Grubu tarafından görevlendirildi. BEAR, Terra Hükümeti ile ilgili kanıtları ortaya çıkarmak için Rus hükümeti tarafından işe alındı. Oyuncu, bu özel askeri şirketlerden biri için çalışan, Tarkov kentinden kaçmayı kendine ilk hedefine sahip.              Escape from Tarkov, tüm katılımcıların şehir hayatlarından kaçmalarına meydan okuyan hikaye tabanlı bir deneyim. Maçlar oturuma dayalıdır ve sadece insan oyuncular tarafından değil, aynı zamanda dünyayı doldurmak için AI güdümlü Scav'lar tarafından da barındırılır - sürekli bir tehlike havası sağlar. Çok oyunculu hem kooperatif hem de rekabetçi olduğu için, oyuncular kendi başlarına veya takım arkadaşlarıyla katılabilirler. Yaşadığınız bir oturumda bulduğunuz herhangi bir ganimet, hayatta kalan bölgelerden birini girmeniz şartıyla. Ancak, kendinizi bir silahlı çatışma sonunda bulursanız, bulduğunuz her şeyi ve beraberinizde getirdiğiniz her şeyi kaybedersiniz.

Escape From Tarkov Grafikler

 VIDEO CARD: 1GB belleğe sahip DX11 uyumlu grafik kartı özelliklerini kullanan ortalama bir grafik kalitesi vardır.

Escape From Tarkov Oynanış

 Mevcut test varsayımında, oyuncular oyundaki üç gruptan birini oynamayı seçebilir ve nihai hedefi Tarkov'un kurgusal şehri etrafında toplanan ve toplanan yağma toplamaktır. Oyuncunun kendisine çeşitli avantajlar ve yetenekler kazandıran bir yetenek ağacı vardır. Temel düzeyde Tarkov'dan kaçmak, gergin ve gerçekçi silah oyunu ve yağmalama ile ilerliyor. Gerçekçi bir balistik modelle, silahların ve modifikasyonların büyük bir seçim sporu hızlı ve acı verici bir şekilde gelebilir. Gerçekçiliğe eklendiğinde, silahlar aşınma, sıkışma veya aşırı ısınmadan korunmalıdır. Benzer şekilde, oyuncular kemiklerini, yaralanmalarını ve yorgunluklarını atmak gibi kendi sağlıklarına dönmeliler. 

Escape From Tarkov Atmosfer

 Atmosfer ilgi çekicidir. Animasyon hallerinin karmaşıklığı standart hareketlerin ötesine geçer. Karakterler, etkileşimli olarak ve farklı potansiyel uzantılarıyla silahlarla etkileşime girmeli ve çoğu animasyon ağacının da etkilenmesi gerekir. Sonuç, Battlestate'ın hareketli detayı ne kadar ileri götürdüğünü gösteren büyük bir devlet makineleri ağıdır. 

Escape From Tarkov Oyuncu Deneyimi

Tüm olası etkileşimleri sağlamak için oyuna çok emek verilmiş. Atmosferden efektlere ve senaryoya kadar her şeye büyük emek verilmiş. Bu çaba, Escape from Tarkov 2018'de kapalı beta kaldığında, gerçekçi bir hardcore atıcı deneyimi arayan oyunculara göre olacak.