Final Fantasy Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Final Fantasy Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

 Final Fantasy  Hironobu Sakaguchi tarafından oluşturulan ve Square Enix (eskiden Square) tarafından geliştirilen ve sahip olunan bir bilim kurgu ve fantazi medyadır. Franchise bir dizi franchise fantezi ve fantezi rol oynayan video oyunları (RPG) merkezleri. 1987'de yayınlanan serinin ilk oyunu, oyun endüstrisindeki en son atılım çabası olarak Sakaguchi tarafından kabul edildi; Bu bir başarıydı ve ortaya çıkan dizi oldu. Bu dizi, taktik rol oynama, aksiyon oyunu, çok oyunculu çevrimiçi rol oynama, yarış, üçüncü taraf atıcı, dövüş ve ritim gibi diğer türlere ayrılmıştır. Franchise ayrıca CGI filmleri, anime, manga ve romanlar da dâhil olmak üzere diğer medya dallarına ayrılmıştır.              En Son Fantezi taksitleri farklı ayarlara ve ana karakterlere sahip bağımsız öykülerdir, ancak imtiyazı tanımlayan özdeş öğelere sahiptir. Yinelenen öğeler arsa temalarını, karakter isimlerini ve oyun mekaniklerini içerir. Mekânlar, karakterlerin içsel mücadelelerini ve ilişkilerini keşfederken, büyük bir kötülüğe karşı savaşan bir grup kahramanın merkezini oluşturur. Karakter isimleri genellikle dünyadaki mitolojiler, dil, pop kültürü ve kültürlerden türetilmiştir.              Dünya çapında satılan 135 milyondan fazla ünite ile seri, hem ticari açıdan başarılı hem de eleştirel olarak başarılı oldu ve bu da onu tüm zamanların en çok satan video oyunu serilerinden biri haline getirdi. Seri, tam hareketli videolar, foto-gerçekçi karakter modelleri ve Nobuo Uematsu'nun müziği gibi yenilikleri, görselleri ve müzikleriyle ünlüdür. Final Fantasy, video oyun endüstrisinde itici bir güçtü ve seri, Square Enix'in iş uygulamalarını ve diğer video oyun geliştiricileri ile ilişkileri etkiledi. Şu anda rol yapma oyunlarında yaygın olan özelliklerin çoğunu popüler hale getirdi ve aynı zamanda Japonya dışındaki pazarlarda genel halkı popüler hale getirdi.

Final Fantasy Senaryosu

  Dizinin bir dizi tekrarlayan karakter arketipleri vardır. Final Fantasy II'den beri en ünlüsü, her final oyununun orijinal Final Fantasy'nin bir sonraki versiyonu da dahil olmak üzere Cid adında bir karakteri vardır. Cid'in görünüşü, kişiliği, amacı ve oyundaki rolü (indirgenemez müttefiki, parti üyesi, kötü adam) önemli ölçüde değişiyor. Bununla birlikte, Cid'in birçok özelliği ortak bir özelliğe sahiptir: 1) bir bilim adamı veya mühendis olmak ve 2) bir şekilde bir parti almak için bir hava gemisine bağlı olmak. Her bir Cid'in bu iki özellikten en az biri vardır.              Aynı isme sahip iki Star Wars karakterinden esinlenilen Biggs ve Wedge, bazen komik kabartmalardan oluşan çok sayıda karakterle karşı karşıya. Serinin sonraki oyunları efeminate özellikli birkaç oyuncu var. Birçok Final Fantasy oyunundaki merkezi çatışma, kötülüğe karşı mücadele eden bir grup karaktere ve bazen oyun dünyasına egemen olan antik antagonistlere odaklanır. İsyanları sıkça gören ana kahramanlarla birlikte hikâyeler, egemenlik döneminde egemen bir devlete sahipler. Kahramanlar genellikle kötülüğü yenmek için bulunur ve bazen antagonistin kötü niyetli eylemlerinin doğrudan bir sonucu olarak toplanır. Serinin bir diğer zıtlığı da iki erkeğin varlığıdır; Ana kötü adam her zaman olduğu gibi görünmez çünkü birincil antagonist aslında başka bir karaktere veya varlığa dalabilir. Oyunun başlangıcında ortaya konan ana düşman her zaman en büyük düşman değildir ve karakterler son savaşın ötesine geçmelidir.

Final Fantasy Grafikler

Video card: Nvidia GeForce GTX 760, 1050, or AMD Radeon R9 280 grafik özelliklerini kullanan keyifli bir oynanışı vardır.

Final Fantasy Oynanış

  Final Fantasy oyunlarında oyuncular, oyun dünyasında oyun dünyasını keşfederek ve rakipleri yenerek, bir karakter grubunu yönetirler. Düşmanlar rastgele, rastgele rastgele, Final Fantasy XI ve Final Fantasy XII'de değişebilir bir trend olarak keşfedilir. Dövüşlerle uğraşırken oyuncu, menü tabanlı bir arayüzle bireysel karakterlere "Dövüş", "Büyü" ve "Öğe" gibi savaş emirleri verir. Seri boyunca oyunlar farklı savaş sistemleri kullanıyor. Final Fantasy XI'den önce, savaşlar savaş alanının farklı taraflarındaki kahramanlara ve antagonistlere dayanıyordu. Final Fantasy IV, döngü bazlı doğayı sürekli bir zaman tutma sistemi ile güçlendiren "Aktif Zamanlı Savaş" (ATB) sistemini tanıttı.               Hiroyuki Ito tarafından tasarlanan bu oyun, oyuncunun düşman saldırılarından önce harekete geçmesini ve "Koşullu İade Tabanlı" (CTB) sistemini uygulayan Final Fantasy X'e kadar kullanmasını gerektirerek yakınlığı ve heyecanı harekete geçirdi.  Bu yeni sistem önceki satır tabanlı sisteme geri döndü, ancak oyunculara daha fazla zorluklar sunmak için nüanslar ekledi.                Final Fantasy XI, karakterlerin sürekli olarak verilen komuta dayalı olarak hareket ettiği gerçek zamanlı bir savaş sistemini benimsedi.  Final Fantasy XII bu oyunu "Aktif Boyut Savaşı" sistemi ile sürdürdü. X üzerinde çalışan aynı adam tarafından tasarlanan Final Fantasy XIII'ün savaş sistemi , Final Fantasy VII: Advent Children'da canlandırılan sinematik savaşların olduğu bir eylem üzerinde duruldu. Final Fantasy XV'nin son taksiti olan franchise, yeni bir "Açık Savaş" sistemi sunuyor. Franchise'daki önceki savaş sistemlerinden farklı olarak, "Açık Savaş" sistemi (OCS) oyuncuların tam aktif bir savaş senaryosu almasına izin veriyor. 

Final Fantasy Atmosfer

 Atmosfer gerçekten ilgi çekicidir. Yinelenen yaratıklar Chocobos ve Moogles içerir. Chocobos, karakterleri uzun mesafeli bir seyahat aracı olarak çeşitli taksilerde ortaya çıkan, genellikle uçmayan kuşlardır. Diğer yandan, Moogles beyaz ve kanatlı oyuncak ayılar ve tek bir antene benzeyen en iyi yaratıklar. Posta dağıtımı, silahlı silahlar, parti üyeleri ve oyun kurtarma gibi oyunlarda farklı kapasiteler sunuyorlar. Chocobo ve Moogle görünümlerine genellikle ayrı oyunlar için farklı düzenlenmiş belirli müzikal temalar eşlik eder.

Final Fantasy Oyuncu Deneyimi

 Klasik bir Japon video oyunundan farkı yenilenmiş efekt ve karakter özellikleridir. Oyuncuya gerçekten keyif veren karakterleri ve kurgusu beğeniyi ve övgüyü hakediyor.