Fortnite Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Fortnite Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

Çevrimiçi oyun oynamayı sevenler için muhteşem bir seçenek olan Fortnite, 2017 yılında ilk kez oyun severlerle buluştu. Oyun şimdilik ücretli olsa da 2018 senesi içerisinde ücretsiz olarak sevenleriyle buluşması bekleniyor. Eşli olarak oynanan oyun, tecrübe kazanılması durumunda daha çok keyif veriyor. Macera türündeki hikayesi ve hareketli yapısıyla heyecan yaratan oyunu tasarlayan Epic Games oyun şirketi. Daha önce çok sayıda başarılı oyuna imza atmış olan şirket, kaliteli çizgisini korumaya devam ediyor. Grafikleri, senaryosu, kontrolleri ve oyuncuya hissettirdikleriyle adından söz ettiren oyunlar üretmiş olan şirketin yeni oyunları çok sayıda kişi tarafından ilgi görüyor.

Fortnite Senaryosu

 Piyasaya yeni sunulan bir oyunla ilgili en çok merak edilenlerin başında senaryo gelmektedir. Senaryonun güzelliği kişiden kişiye göre değişebilecek subjektif bir kavram olsa da kaliteli senaryolarda bu tür değişiklikler görülmüyor. Oyun severlerin büyük kısmından tam not alan oyunların tamamında oldukça başarılı bir senaryo olması dikkat çekiyor. Oyuncuların, oyunu oynama isteği duyması için senaryo ikna edici rol oynuyor. Oyun yazılımcıları bakımından da atılan ilk adım senaryo üzerinde çalışmak. Senaryo değişiklikleri çok sayıda yapılmakta.

 En son yapılan değişikliğin ardından herhangi bir eksiği olmadığına inanılmasıyla oyunun oluşturulması aşamasına geçilmektedir. Senaryoda boşluklar olması durumunda, oyun çok başarılı görülmemekte ve oyuncuyu oyun dünyasına çekememektedir. Fortnite, çok güçlü bir fırtına sonrasında dünyada meydana gelen yıkımla başlıyor. Yüzde 98 oranında yok olan dünya  nüfusunda yaşayanlar, dünyaya gelen canavarlarla mücadele etmeye başladı. Bu mücadeleci kahramanların oluşturduğu ekibin başında ise oyuncu yer alıyor. Kahramanların amacı, satın aldıkları ya da ürettikleri silahlarla canavarlara saldırmak ve inşa ettikleri yapılarla kendilerini korumak. Oldukça ilgi çekici ve başarılı bir senaryosu olan oyun, oyuncunun sıkılmamasını sağlıyor.

Fortnite Grafikler

 Oyunda kullanılan grafikler oldukça başarılı. Seslendirmeler, ses efektleri ve çizgi film görünümü sağlanan grafikler birleşince muhteşem bir sonuç ortaya çıkıyor. Karakterlerin çizgi film şeklinde tasarlanması oyuna şirin bir hava katıyor. Ağaçlar, taşlar, yollar, manzaralar, insanlar ve canavarların tamamı çizgi film görünümüne sahip olmasına rağmen gerçekçi bir duruşları da bulunuyor. Grafikleri oluşturan ekibin gerçekçiliği de kullanması oyuncuya olumlu şekilde yansıyor.

Fortnite Oynanış

Eşli ve çevrimiçi oynanan oyunda dünyada kalan insanlar olarak oyuncuların amacı kendi bölgelerini istiladan korumak. Oyunda her aşamada çeşitli zorluk seviyesinde görevler veriliyor. Bu görevler başarılı şekilde tamamlandıkça ganimet kutuları alınıyor. Elde edilen ganimetlerde savunma ve saldırı yapabilmek için gereken silahlar, silah alabilmek için gereken para ya da hayatta kalan diğer insanlar yer alıyor. Oyuncuların seçebileceği farklı özelliklere sahip olan çok sayıda kahraman bulunuyor. Her kahramanın farklı bit yeteneği bulunuyor. Gerçekleştirilecek görevin özelliklerine göre, açık olan  kahramanlar arasından en uygun yeteneklere sahip olan seçilebiliyor.

Fortnite Atmosfer

 Oyunda yer alan felaketin sonrasında oluşan dünya, oyuncuyu içine çekmeyi başarıyor. Uzun bir süre bu evrenden çıkmak mümkün olmuyor. Kazanılan her ganimet sonrasında geliştirilen karakterin, en üst noktaya çıkartılması amaçlanıyor. Muhteşem atmosferiyle güçlü bir etki yaratan oyunu saatlerce sıkılmadan oynamak mümkün oluyor.

Fortnite Oyuncu Deneyimi

 Oyunun en güzel kısmı karakterin yenilenip gelişebilmesi. Her seferinde daha da güçlenen ve farklı silahlarla donatılan karakter, sahip olduğu özel yeteneklerin de etkisiyle canavarlarla savaşı kazanmayı sağlıyor. Çizgi film şeklinde olan ama gerçekçi bir görünüm de sağlayan oyunda, lama şeklinde ganimet kutuları bulunuyor. Detayları oldukça güzel düşünülmüş olan, heyecanlı, akıcı ve gerçekçi olan oyun keyifli zaman geçirmek isteyenler için oldukça ideal.