Hearthstone Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Hearthstone Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

 Hearthstone, Hearthstone: Warcraft Heroes, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz bir çevrimiçi koleksiyon kart video oyunudur. 11 Mart 2014 tarihinde dünya çapında piyasaya sürülen Hearthstone, aynı elementleri, karakterleri ve kalıntıları kullanarak Warcraft serisinin mevcut liliumuna dayanıyor. İlk olarak Microsoft Windows ve MacOS için piyasaya sunuldu, ardından iOS ve Android cihazlar için destek eklendi. Çapraz platform oyunları vardır, böylece desteklenen herhangi bir cihazdaki oyuncular birbirleriyle rekabet edebilir, sadece coğrafi bölge hesap limitleri ile.              Blizzard tarafından geliştirilen diğer oyunların aksine, Hearthstone şirketin ücretli kart oyunlarının takdirine bağlı olarak küçük bir takım tarafından geliştirilen deneysel bir oyundu. Oyun, bir oyuncunun dönüşü sırasında bir rakibinden olası bir oyunu sıkıştırarak ve oyunun kullanıcı arabirimindeki bir fiziksel kart oyunu hissini kopyalayarak diğer dijital koleksiyon kart oyunlarının tuzaklarını önlemek için tasarlandı. Kavramların çoğu, sanat varlıklarının yanı sıra World of Warcraft Trading Card Game'de daha önce yayınlanmış olanlara dayanıyordu.  Oyun eleştirmenler tarafından olumlu değerlendirildi ve Blizzard için finansal olarak başarılı oldu ve Ağustos 2017'ye kadar ayda 40 milyon dolar kazandı. Mayıs 2017 itibariyle Blizzard, 70 milyondan fazla Hearthstone oyuncusu rapor etti. Oyun, Blizzard ve diğer organizatörler tarafından düzenlenen nakit ödül turnuvaları ile bir eSport olarak popüler oldu.

Hearthstone Senaryosu

  Oyun, 30 rakip oluşturulmuş bir dizi ile 30 rakip ve seçilen bir kahraman ile seçilen bir kahraman arasında kullanılan bir satır tabanlı kart oyunudur. Oyuncular, rakiplerinin sağlığını sıfıra indirgemek ya da bir rakibe saldırmak için küçükleri çağırmak için yeteneklerini oynamak için sınırlı anlam kristalleri kullanırlar. Kazanan maçlar ve misyonlar, oyun içi altın kazanma, yeni kartlar ve diğer oyun içi ödüller şeklinde ödüller. Oyuncular, desteklerini özelleştirmek ve geliştirmek için altın veya mikro transferlerle yeni kartlar satın alabilirler. Tek oyunculu maceraların yanı sıra düzenli ve sıralı maçlar da dahil olmak üzere çeşitli oyun modlarına sahiptir. Oyunun yeni içeriği, oyun tamamlandıktan sonra toplama kartları ile ödüllendirilen genişleme paketleri veya maceralar şeklini alarak yeni kart setleri ve oyunların eklenmesini içerir.

Hearthstone Grafikler

İşte Hearthstone: Warcraft sistem gereksinimleri Heroes (minimum) CPU: Intel Pentium D veya AMD Athlon 64 X2 CPU HIZI: Bilgi RAM: 3 GB İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 VİDEO PROFİLİ: NVIDIA GeForce 8600 GT veya ATI Radeon HD 2600 XT veya daha iyisi SES: Evet ÜCRETSİZ DİSK ALARM: 3 GB Hearthstone: Warcraft Heroes Önerilen Gereksinimler CPU: Intel Core 2 Duo E6600 (2,2 GHz) veya AMD Athlon 64 X2 5000+ (2,6 GHz) veya daha iyi CPU HIZI: Bilgi RAM: 4 GB İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit VİDEO PROFİLİ: NVIDIA GeForce 240 GT veya ATI Radeon HD 4850 veya daha iyisi SES: Evet

Hearthstone Atmosfer

  Oyun atmosferi görsel efektlerin güzelliği sayesinde sürükleyici bir hal almış. Sıkılmadan ve göz yormadan oynanabilen bir imkan sağlamakta. Oyun senaryosu da ilgi çekici olduğundan atmosfer insanı kendine bağlıyor.

Hearthstone Oyuncu Deneyimi

  Tüm kartların belirli bir miktar "anlam" içermesi durumunda, her oyuncunun her dönüşte on artacak bir bütçesi olmalıdır. Oyuncunun önceden planlaması gerektiğinde stratejiyi çağırır, hangi kartların oynandığını ve oynatılamayacağını hesaba katar. Minyonlar ve büyü benzersizdir. Minyonlar doğrudan tahtaya yerleştirilecek ve ölüm veya ölümle ilgili özel bir şey yapmaları için minyonun anında saldırmasını sağlayacak olan Charge veya Deathrattle gibi özel efektler taşıyacak. Sihirbazların kendine özgü etkileri vardır ve yönetim kurulunu çeşitli şekillerde etkiler. Kartlar kartların açılması veya Arcane Dust ile işlenmesiyle elde edilebilir.