Heroes of the Storm Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Heroes of the Storm Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

 Heroes of the Storm, Microsoft Windows için Blizzard Entertainment ve 2 Haziran 2015 tarihinde piyasaya sürülen macos tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir multiplayer online savaş arena video oyunudur.

Heroes of the Storm Senaryosu

Öğreticiler, öğretme hareketi, yeteneklerin kullanımı ve diğer temel kontroller ile yeni oyunculara yönelik üç senaryodan oluşmaktadır. Oyuncu, Starcraft evreninden Nexus'a ışınlanan Jim Raynor'ı, Warcraft serisinden Uther Lightbringer'den talimatlar alarak kontrol ediyor.             Eğitim - Bir oyuncunun, Acemi zorluğuna yerleştirilen beş AI muhalifine karşı dört AI takım arkadaşlarıyla birlikte çalıştığı düşük deneyim modu. A.I. - Oyuncular beş AI rakibine karşı karşıya geliyor. Maç başlamadan önce oyuncu, insan kontrollü veya AI müttefiklerine sahip olmayı seçebilir. AI zorluk bir maç başlamadan önce seçilebilir.             Hızlı Maç - Oyuncular, hangi haritayı oynadıklarını bilmeden maça girmeden önce kahramanlarını seçerler veya hangi kahramanlarla eşleşecekler ve ne ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu mod, Oyuncu-Versus-Oyuncu tarzı savaşta rastgele bir harita üzerinde beş insan-kontrollü kahramanın birbirine karşı iki takımını kurar. Bu takımlar, oyuncunun geçmiş performansına dayalı olarak, hatta bir oyun alanının yanı sıra seçilen kahramanların rollerini oluşturmak için seçilir. Örneğin, bir oyuncu diğer taraf üyelerini Destek olarak sıraya koyarsa, diğer dört Destek ekibi ile eşleşmesi çok olası değildir.             Unranked - Bu, karşıt takımların kahramanları seçmeye başladıkları bir taslak modudur, genellikle her bir kahramanın bu belirli harita üzerindeki gücüne ve kahramanın takım kompozisyonu ile ne kadar iyi çalıştığına dayanır. Her takım üç kahramanı da yasaklayabilir, bu yüzden takımlar bu oyun için onları çekemez. Oyuncular, aynı oyun taslağını, Benzer Oyun'da olduğu gibi, ancak Oynatmayla birlikte gelebilecek ek stresten uzaklaştıracaklardır. Similar (Farklı) 'dan farklı olarak, bu modda maksimum parti boyutu sınırlaması yoktur.             Similar - Unranked Taslak benzer bir taslak modu; Ancak, oyuncular oyun içi performanslarına göre Bronz'dan Büyük Usta'ya ayrılırlar. 

Heroes of the Storm Grafikler

Grafikleri son derece ilgi çekici ve gerçekçi bir oyun olmakla birlikte, sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihazda oynanabilmektedir. Minimum sistem gereksinimi: CPU: Intel Core 2 Duo or AMD Athlon 64 X2 5600+ OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 with the latest service pack. Grafik Kartı: NVIDIA GeForce 7600 GT, ATI Radeon HD 2600 XT, or IntelHD Graphics 3000. Disk Alanı: 10 GB.

Heroes of the Storm Oynanış

Fırtına kahramanlar, Blizzard'ın çevrimiçi oyun servisi Battle.net tarafından işletilen çevrimiçi 5-versus-5 maçları etrafında döner. Oyuncular, bilgisayar kontrollü kahramanlara veya diğer oyunculara karşı oynamak gibi farklı oyun modlarından birini seçebilirler. Başlangıçta, hiçbir kahraman kullanım için kalıcı değildir; bununla birlikte, oyuncular haftalık bir rotasyonda kullanmakta serbest olan kahramanların listesini seçebilirler. Altın paralar, oyun içi para birimi veya mikro transferler kullanarak bir kahramana kalıcı erişim sağlayabilirler. Temmuz 2018 itibariyle, oyunda 80 farklı kahraman vardır:             Assassin, Warrior, Support ve Specialist. Bu kahramanlar birçok sınıflı kahramanı içerir. Buna ek olarak, her biri farklı zafer koşullarına sahip olmak üzere, her biri güvenli olacak farklı hedefleri olan, oynanabilecek 15 harita mevcut.                Öldürüldüklerinde yakındaki düşman birimleri tarafından elde edilebilecek tecrübe puanları, tüm takım boyunca paylaşılır. Bir takım belirli bir tecrübe puanı eşiğine ulaştığında, bu takımdaki her kahraman biraz yükselir ve biraz güçlendirilmiş güçler elde eder. Her birkaç seviye, oyuncular yeni bir yetenek sunan veya mevcut olanı güçlendiren bir yetenek seçebilir. Bu seviye belirleme sistemi, takım çalışmasının ve planlamanın önemini vurgular; çünkü oyuncunun hareketi tüm takımı etkileyebilir.               Oyuncular ayrıca, atma, kertenkeleler veya tek boynuzlu atlar gibi farklı hayvanları, hareket hızlarını artırmak, saldırı sırasında otomatik olarak sökmek, hasar almak veya herhangi bir yeteneği kullanmak için de monte edebilirler.

Heroes of the Storm Atmosfer

Oyun, Warcraft, Diablo, StarCraft, Kayıp Vikingler ve Overwatch dahil olmak üzere Blizzard'ın imtiyazlarından kahramanları içeriyor. Oyun hem serbest oyun hem de freemium modellerini kullanıyor ve kahramanlar, oyundaki kahramanlar için görsel değişiklikler ve montajlar için kullanılabilen mikro ödemelerle destekleniyor. Blizzard oyuna "çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası" veya "aksiyon gerçek zamanlı strateji" denmez çünkü daha geniş bir oyun stili ile farklı bir şey olduğunu düşünürler; çevrimiçi bir "kahraman kavgacı" olarak adlandırıyorlar.

Heroes of the Storm Oyuncu Deneyimi

Oyun klasik strateji oyunu havasının dışında tasarlanmış. Fazla sayıda karakter ve oyun modları ile birlikte oyunculara farklı bir tat sunuyor. Kullanışlı ve öğrenmesi kolay sistemiyle oyuncuların sıkılmadan oynamasına olanak tanınmış. Karakterlerin epik özelliklerini kullanmak da ayrı bir tat veriyor.