Owerwatch Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Owerwatch Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

Owerwatch, birçok kişiye ilk etapta sıkıcı ve basit gelmiş, insanları kuşkulandırma noktasına getirmiştir. Ancak son gelen beta ve yamalarla birlikte oyun hakkında tüm kuşkular ortadan kalkmış, birçok kişinin oynamasına sebebiyet vermiştir.  Oyun içerisinde bulunan 21 karakterin daha da gelişmesi söylenmiş ve bu gelişimle birlikte oyun modlarının da gelişebileceği söylenmiştir. 12 harita seçeneği bulunan oyunun, 3 adet oyun modu bulunmaktadır. Farklı oynanış tarzıyla birlikte sunduğu grafiksel özellikler insanların ilgisini çekmiş ve oynanış kalitesi de günden güne artış göstermektedir.

Owerwatch Senaryosu

Blizzard tarafından oluşturulan ve gelişimini sürdüren bu oyunun çizgi romanlarla alakalı senaryoları bulunmaktadır. Karakterlerin birbirine olan düşmanlığından ve birbirlerine olan yakınlığından 6v6 oyun modunda birçok senaryonun görünmesi mümkün. Birbirine düşman olan karakterlerin ve birbirine yakın olan karakterlerin oyun içerisindeki davranış biçimleri de oynanışa etki gösteriyor. Oyun içerisinde henüz çok büyük senaryolar bulunmasa da, çizgi romanlarıyla birlikte bu senaryoların geliştirileceği söyleniyor. 

Owerwatch Grafikler

Owerwatch grafikleri birçok gamer tarafından çok üst düzeyde olarak görülmüş ve bu oyunun en iyi grafiklere sahip olduğu dile getirilmiştir. Oyun içerisindeki görüntülerin gerçekçi olmaması ve daha çok çizgi romanlı bir görünüme sahip olması insanların daha çok ilgisini çekmiştir. Karakterler üzerinde bulunan ışıklar ve karakterlerin kostümleri ilgi çekici, kahramansı bir görünüş sunmuştur. Böylelikle birçok kişi oyunun sahip olduğu grafiklerden dolayı oyunu tercih etmiştir. Grafiklerin diğer özelliklerini dile getirmek gerekirse, silahlardan çıkan ışıkların farklı renklere sahip olması gamerları sevindiriyor. Mavi, yeşil, turuncu ve diğer aykırı renklerin led görünümünde olması birçok oyuncunun oyunu tercih etme sebebi olarak biliniyor. Oyun içerisinde herhangi bir bulanıklığın bulunmaması da oyunun grafik kalitesini ön plana sürüyor.

Owerwatch Oynanış

Oyun içerisinde bulunan 21 karakter ve bu 21 karakterin kendine has özelliklerinin bulunması oyunun sıradan olmadığının göstergesidir. Saldırı, destek, savunma ve tank gibi rollerin oynanışı da etkilediğini görmek mümkün. Her karakterin kendine has taktikleri bulunuyor ve bu taktikler öğrenildiğinde oyun daha eğlenceli bir hal alıyor. Böylelikle oyuncular istedikleri haritada bu taktikleri kullanabiliyor. Oyunda bulunan 12 harita ve 3 oyun modunda her karakterin belli kullanım alanları bulunuyor. Bu kullanım alanlarına dikkat edildiğinde oyunu kazanmak daha mümkün oluyor. Oyun ne kadar çok oynanılırsa, alışma süreci de buna göre şekillenir. Kişi eğer cidden oyunu ezberlemiş ise tek başına maçı kazanabilir ve gamerların arasında geçen "maçı taşıdı!" diyaloğuyla karşılaşabilir. 

Owerwatch Atmosfer

 Her haritada belli bir mekan ve atmosfer bulunuyor. Bu atmosferler oyuncuların dikkatini çekiyor ve oynanış stillerini belirliyor. Gece ve gündüz havasına oynayan oyuncular kendi haritasını seçip, istediği atmosferde performans sergileyebiliyor. Her haritanın ve her oyun modunun kendine özgü özellikleri bulunduğundan dolayı tercih yapabilmek kişinin kendisine kalmıştır.

Owerwatch Oyuncu Deneyimi

Oynanış ve performans bakımından eğlenceli bir vakit geçirmek için uygun bir oyun olarak görünüyor. Eğlenceli ve heyecanlı bir şekilde oyun oynamak isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir oyun olarak görülüyor. Hatta bu oyunun yayınlarını bile izlemek, birçok kişi tarafından eğlenceli olarak biliniyor. Oyun içerisindeki gelişmişlik ve kullanılabilirlik düzeyi üst seviyede olduğundan dolayı gayet oynanabilecek bir oyun olarak görünüyor. Fiyatını hak eden oyunlar arasında yerini alan Owerwatch, kendine has özellikleriyle biliniyor. Oyunun içerisinde bulunan haritalar ve oyun modları herkese hitap edebilecek şekilde tasarlanmış, insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. İnsanlar kendi oyun tarzlarına göre 21 farklı karakteri seçerek, kendi rolünü belirleyebiliyor. Bu roller de oyunun senaryosuna farklı bir hava katıyor.