Roket Lig Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

Roket Lig Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

Roket Ligi, Psyonix tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir araç video oyunudur. Oyun ilk olarak Temmuz 2015'te Microsoft Windows ve PlayStation 4 için pazara gönderildi; Xbox One, MacOS, Linux ve Nintendo Switch piyasaya sürüldü. Haziran 2016'da, 505 Games, PlayStation 4 ve Xbox One için fiziksel bir perakende sürümü yayınlamaya başladı ve Warner Bros. Interactive Entertainment, bu görevlerini 2017'nin sonuna kadar devraldı.              Roket Ligi, PlayStation 3 için bir video oyunu olan Psyonix'in Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars filminin devamı niteliğindedir. Battle-Cars, karışık eleştiriler aldı ve büyük bir başarı elde etmedi, ancak sadık bir hayran kitlesi kazandı. Psyonix, bir devam filmi geliştirmek için bakarken diğer stüdyolar için sözleşme geliştirme çalışmaları yoluyla kendilerini desteklemeye devam etti. Psyonix, 2013 yılında Rocket League'in resmi gelişimine başladı ve eleştirmenlere ve hayranlara hitap etmek için Battle-Cars'ın oyununu geliştirdi. Aynı zamanda, Psyonix, Battle-Cars'tan pazarlama eksikliğini fark etti ve PlayStation Plus'ı oyun pazarının üyelerine ücretsiz olarak indirme yeteneği dâhil olmak üzere hem sosyal medyada hem de tanıtımlarda yer aldı.

Roket Lig Senaryosu

 "Futbol ama roketle çalışan arabalar" olarak adlandırılan Rocket League, her biri iki takımın her birine atanan bir ila dört oyuncuya sahip. Rakibiniz bir rakiple bir topa vurur ve maç sırasında puan kazanır. Oyun, Xbox One, Switch ve Windows sürümleri arasındaki çapraz oyunun yanı sıra PlayStation 4 ve Microsoft Windows sürümleri arasında çapraz platform oyunları dâhil, hem yerel hem de çevrimiçi oynanabilen tek oyunculu ve çok oyunculu modları içerir. Oyunun sonraki güncellemeleri, temel kuralları değiştirdi ve buz hokeyi ve basketbolu da içeren yeni oyun modlarını ekledi.

Roket Lig Grafikler

NVIDIA GTX 260 veya ATI 4850 özelliklerini kullanan geliştirilmiş grafik tasarımına sahiptir.

Roket Lig Oynanış

Roket Ligi'nin oyunu, önceki Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars'ınkiyle büyük ölçüde aynı. Oyuncular roket güdümlü bir araba kontrolünü ve bir futbol oyununu kullanarak, diğer takımın hedef alanına doğru otomobillerden çok daha büyük bir topa vurmak için bir yıkım derbisini andıran eşyalar ile benzer bir şekilde gol atıyorlar. Oyuncular havada iken topa vurmak için zıplama yeteneklerine sahipler. Oyuncular ayrıca, topa vurmak için eklenen ivmeyi kullanarak savaş alanında işaretlenmiş alanlardan hızlı bir şekilde geçmelerine izin vererek, savaş alanında hızlı bir şekilde geçmelerine izin vererek ya da başka bir oyuncunun arabasını yok etmek için bir arabaya girerek bir hız artışı yapabilirler; İkinci durumda, araba daha sonra tekrar bozulur. Bir oyuncu havada olduğunda, havaya uçurmak için onları havaya uçurabilirler. Oyuncular ayrıca kısa bir sıçrama ve belirli bir yöne dönüşen hızlı kaçamaklar yapabilirler; topu bükmek veya diğer alet üzerinde konumlandırma avantajı sağlamak için kullanılabilir.              Maçlar genellikle beş dakika sürer ve eğer oyun bu noktaya bağlıysa, ani bir ölüm fazla mesai olur. Maçlar, bir ila dört veya dört oyuncu, yanı sıra düzenli ve sırayla oynanabilir.  Roket Ligi ayrıca, oyuncuların mevsimlerdeki çeşitli sıralamalarda rekabet ettiği, zaferler veya kayıplarla rekabet eden ve bir oyuncunun rütbesini azaltan ya da düşüren, rekabetçi bir sıralama online modunu da içerir. Oyun bilgisayar kontrollü oyuncular ile rekabet eden bir oyuncu ile tek oyuncu "sezon" modu içerir. Aralık 2016'da yapılan bir güncellemede, oyuncular tarafından oluşturulabilen ve aynı platformda başkalarıyla paylaşılabilen "Özel Eğitim" serisi tanıtıldı; Oyuncu, topun varlığını ve rakiplerin sahadaki varlığını ve yeteneklerini belirleyebilir.  

Roket Lig Atmosfer

  Oyun atmosferi tüm serilerinde olduğu gibi güzel görsel efektleri sayesinde oyuncuyu sıkmayan ve içine çeken bir dünya yaratmış vaziyettedir.

Roket Lig Oyuncu Deneyimi

Tıpkı eski moda atarileri andıran bir tat vermektedir. Tek farkı grafik kalitesi ve geliştirilmiş oyun özellikleri. Hiç sıkılmadan saatlerce oynanabilecek keyifli bir oyun.