World of Tanks (WoT) Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

World of Tanks Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

 World of Tanks (WoT), yirminci yüzyılın (1930-1960'lar) savaş araçlarıyla bir Belarus-Kıbrıs şirketi olan Wargaming tarafından geliştirilen çok oyunculu bir oyundur. Oyun ücretsiz oynayabilecek bir freemium iş modeli üzerine inşa edilmiştir, ancak katılımcılar ayrıca "premium" özelliklerin kullanımı için ödeme yapma seçeneğine de sahiptir. Odak, oyuncu, her oyuncu için hafif, orta veya ağır tank, tank avcısı veya kendinden tahrikli silah olabilecek bir zırhlı aracı kontrol eden oyuncu. World of Tanks, World Cyber ​​Games 2012'de eSpor oyunu olarak ilk kez sahne aldı.  World of Tanks çoklu oyun konsollarına taşındı. Xbox 360 versiyonu, World of Tanks: Xbox 360 Edition adlı Wargaming West stüdyosu tarafından geliştirildi.  Xbox 360 oyuncuları, Windows oynatanlar için ayrı sunucular kullanır ve her oyuncunun ayrı hesapları vardır. PlayStation 4 sürümü 2016 yılında piyasaya sürüldü. World of Tanks ayrıca World of Tanks Rush adlı World of Tanks adında bir oyun kartı oyununun yanı sıra mobil platformlara da taşındı: Generals World of Tanks Blitz adı altında.              Aletler gerçek hayata çok benzeyecek şekilde modellenmiştir, fakat bazı parametreler basitleştirilmiş veya oyun mekaniği ile eşleşecek şekilde modifiye edilmiş ve daha iyi bir oyun oynanmıştır.               World of Tanks'ın beş farklı türü vardır: hafif tanklar (LT'ler veya ışıklar), orta tanklar (MT'ler veya ortamlar), ağır tanklar (HT'ler veya ağırlıklar), tank avcıları (TD'ler, tank avcıları, jäger veya anti tank silahları / topları) ) ve kendinden tahrikli silahlar (SPG, topçu, topçu silahı / topu veya "gösterişli", topçu için kısa). Oylamada TD veya HT'ler olarak listelenen birkaç ana muharebe tankı var. Oyun şu anda İngiltere, Çin, Çekoslovakya, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Polonya, Sovyetler Birliği, İsveç ve ABD'den 400'den fazla zırhlı araç içerir. Her milletin ilk kademe X'e kadar en az bir araç hattı var, oyuncular bu hatlarda oyun oynayarak ilerliyorlar.

World of Tanks Senaryosu

 World of Tanks'teki oyuncular altı ana savaş türü arasından seçim yapabilir: rastgele savaşlar, takım çalışmaları, tank-şirket savaşları, takım savaşları, kale savaşları ve özel savaşlar. "Tarihsel Savaş" ve "Rampage" eski seçenekler, ancak serbest bırakıldıktan sonra zayıf bir resepsiyonda iyileşmek için aşağı çekildiler. Rastgele savaşlarda, oyuncular aynı takımda bulunan iki veya üç kişilik gruplara katılabilir. Oyun modlarında, ödüller için farklı miktarlarda tamamlanması gereken görevler de vardır.

World of Tanks Grafikler

Ekran kartı: GeForce GTX660 (2GB) / Radeon HD 7850 2GB, DirectX 9.0c. özelliklerini kullanan geliştirilmiş bir grafik görüntüsü vardır.

World of Tanks Oynanış

 Oyuncu seçtiği tek bir zırhlı aracın kontrolünü ele geçirir ve rastgele bir harita üzerinde bir savaşa yerleştirir. Oyuncu, aracın hareketini kontrol eder, yazılı veya sesli sohbet yoluyla müttefik oyuncularla iletişim kurar ve iletişim kurar. Rakip takımdaki tüm araçları yok ederek veya rakibin takımını ele geçirerek basit bir rastgele eşleşme kazanılır. Savaş kurallarını değiştiren diğer oyun modları var ama oyun mekaniği aynı kalıyor. World of Tanks, kamuflaj, kabuk ricochets ve modül hasarı gibi çoklu oyun mekaniği içerir.  

World of Tanks Atmosfer

  Harika bir atmosfere sahiptir. Birçok farklı bina tipi vardır, ancak sadece biri inşa edilebilir. Bazı yapılar, klan üyelerinin deneyimlerini veya kredilerini geçici olarak artırmak veya anıtlar için savaş sırasında topçu veya hava saldırılarını sağlamak için kullanılabilecek özel görevler veya rezervler üretir. İnşaatı inşa etmek için başka bir dörtlü ya da dövüşe saldırarak kazanılabilecek endüstriyel kaynaklara ihtiyaç vardır. Küresel Harita, gerçek bir dünya haritasına dayalı bir harita üzerinde cepheler topluluğudur. 6, 8 ve 10. katlar için üç cepheye sahiptir. Her cephede, şimdi sahip olunan klan için altın üreten yanılsamalar vardır. Bir klan belirli bir il için bir turnuvaya girebilir, diğer klanlarla ve nihayetinde mevcut arazi sahibiyle karşılaşarak küresel haritayı girebilir.

World of Tanks Oyuncu Deneyimi

 Birçok farklı tank ve haritanın kullanıldığı, geliştirilmiş efekt ve özelliklerin olduğu bu oyunu oynamak tek kelime ile özetlenmek gerekirse harika. Saatlerce sıkılmadan oynanabilecek bir oyun.