World of Warcraft Nasıl Oynanır

Genel: 4.5
Senaryo 5.0
Grafikler 4.5
Oynanış 4.5
Atmosfer 5.0
Oyuncu Deneyimi 5.0

WoW Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: İntel; Core i3-4330TE 2.4GHz, Amd; Phenom II X4 805
  • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2, Intel HD Graphics 4000
  • Bellek: 4 GB
  • DirectX: DirectX 10
  • Depolama Alanı: 18 GB minimum

WoW Senaryosu

Oyun, Azeroth'u bir türlü bölüşemeyen Alliance ve Horde arasındaki üçüncü savaş zamanında geçmektedir. Ama olayın anlaşılması için, hikâyeyi kısa bir süre Lejyon İstilası'nın komplosuna kadar kısaca bilmek yeterlidir:             Evren, Titanlar tarafından yönetilmekteydi ve beklendiği gibi, bir tanesi kaosun gücüne yenik düştü. Titan Sargeras lejyonun efendisi haline geldi ve dünyaları tek tek esir etmeye başladı. Azeroth'da o sırada göreceli bir uyum içinde barış vardı (ırk veya toprak temelinde savaşlar vardı.)             Güçlü varlıklardan biri olan Yüksek Elfler daha fazla güç istemiş ve onu kaos ve karanlıkta aramaya başlamışlardır. Lejyona onların çağrısını aldı bu yüzden lejyonun ilk istilası, elflerin birleşik ırklarının, trollerin ve taurenlerin (insanlar ve cüceler olmadan) güçleri tarafından organize edildi.             Lejyon'un ikinci istilası hâlihazırda, Azeroth'a getirilen ölümsüzlerin kuvvetleri ve egemen kadrolardan biri olan Warlock Guldan tarafından ihanete uğrayan orkların ırkları tarafından zaten üstlenilmişti. Kötü lejyonun sarhoş ettiği, ölmekte olan dünyadan gelen orklar, Azeroth'a işgalci olara geldi. Pek çok hayatın bedeli ve özellikle de vasinin hayatı (Medif - Tirisfal'in bekçisi), savaşı durdurdu. İşgalin başarısızlığından sonra, halkını serbest bırakmak ve bu dünyada yerini bulmak için bir savaş başlatmış olan, Horde'nin lideri Thrall'ın ortaya çıkmasına kadar süren kısa bir barış kuruldu.             Üçüncü savaş klasik WoW'un gelişiyle başladı ve bu eklentide Legion ile üçüncü kez mücadele etmeliyiz.

WoW Grafikler

Aslında, bu oyunun grafik bileşeni muhtemelen şirket geliştiricisi Blizzard için hiçbir zaman öncelikli değildi ve bu nedenle 2004'te piyasaya sürülen ilk versiyonundan beri değişmedi. Gerçekten de, oyun zaten dört seriyi değiştirdi (sonuncusu 2012'de piyasaya sürüldü - World of Warcraft: Mistof Pandaria), fakat aynı orijinali sadece değişmiş yerler, yarışlar ve diğer birçok ekleme ile birlikte görmekteyiz. Ancak, aynı zamanda, bu oyunda eşsiz bir atmosfer yaratmaktadır.             Bu, oyunu biraz çizgi film tarzına sokmakta bu da dost canlısı ve eğlenceli bir atmosfer yaratmaktadır. Ayrıca hayranların, yanından soğukkanlılıkla geçemedikleri eski Warcraft 3: Frozen Throne'da görebildiğimiz grafiklere biraz benzemektedir. Bu gibi grafiklerde bile, oyun istemcisinin sabit diskte 20 GB'den daha fazla yer harcadığını hatırlatmak gerekir. Bu nedenle grafikler geliştirildikten sonra, abonelerin büyük bir kısmı, gerekli gereksinimlerin eksikliğinden dolayı muhtemelen bilgisayarları  parçalanacaktır.

WoW Oynanış

RPG türünün canavarı ile WoW'da klavyeyi (WASD hareket tuşları) ve fareyi (hedef seçimi, nesnelerle etkileşim) kullanarak karakteri kontrol edebilirsiniz. Ama genel olarak, kontrolü istediğiniz gibi ve gamepad için ve hatta bir dans matı için ayarlayabilirsiniz. Oyunun arayüzü kesinlikle reklam veya gereksiz bir şeyle dolu değildir. Yetenek çubuğunun bir haritası (sizin için uygun konumda bulunur), kahramanın ve hedeflerin sohbet ve simgeleri vardır. Modifikasyonların yardımıyla ara yüzün görünümünü kendi isteğinize göre özelleştirebilirsiniz.

WoW Atmosfer

 WoW, 12 oyun sınıfına sahiptir: Savaşçı, Paladin, Büyücü, Rogue, Avcı, Warlock, Rahip, Keşiş, Ölüm Şövalyesi, Druid, İblis Avcısı, Şaman. Oyunun özelliklerini en azından kısaca tanımlamak için her birinin ayrı bir makaleyle açıklanmaya ihtiyacı vardır ve yeni başlayanlar için yaratılış ekranında özelliklerin açıklamasını okumak mümkündür. Eğer bu yeterli değilse, o zaman tüm açık becerilere sahip bir seviye 100 karakterini deneyebilirsiniz, bu kesinlikle seçiminize yardımcı olacaktır.

WoW Oyuncu Deneyimi

 Ayrı sınıfların varlığına ek olarak, oyun rolleri de vardır. Bir kantonik MMORPG olan World of Warcraft'da tüm ana uzmanlıklar (spesifikasyonlar) vardır: Tanklar, Hasarlar, Caster ve Saport. Aynı zamanda, bir sınıfın farklı uzmanlıklara sahip olabileceği ilginç bir özellik vardır. Bu yüzden, iyileşme spesifikasyonuna ek olarak rahipler, hasar veren Caster'lar olabilmektedirler. Druidler genel olarak oyunda herhangi bir rol oynayabilirler (tüm özelliklere sahiptirler). Warlock, Rogues, Büyücüler ve Hunters - sadece hasar veren sınıflardır